Weekend 29-30 marca z Obieżyświatem: grodzisko i żaby


29 marca o godz 08:30 słuchamy w radio Opole audycji Obieżyświat, pani Barbary Tyslik o tym , co się będzie działo w grodzie Ryczyn. W Ryczynie prowadzono pierwsze w historii Polskie badania archeologiczne. Książę Ludwik poszukiwał tam grobów biskupów wrocławskich.A z czego jeszcze  słynie Ryczyn ?

Od 20 lat, pasjonaci turystyki aktywnej z Brzegu i Oławy organizując rozpoczęcie sezonu turystycznego w ryczyńskim grodzie zabiegają, by również  archeologia  uznana została za wizytówkę naszych regionów. Tegoroczne ryczyńskie spotkanie odbędzie się za tydzień, 5 kwietnia. Opolski start rozpoczyna się w Brzegu przed ratuszem: dla pieszych o godz. 9-tej, a dla rowerzystów – o 10-tej. Można również dojechać pociągiem do stacji Lipki i stamtąd pieszo do ryczyńskeigo grodu. Pomysłodawcami tego rajdu byli członkowie nieistniejącego już zakładowego koła PTTK Jelcz – Janina Wojtczak z Oławy i Jan Janota z Brzegu. Dodajmy, że Jan Janota od 20 lat aktywnie uczestnicy w organizacji owych spotkań zabiegając m.in o ciekawe atrakcje, a także popularyzację tego miejsca wśród turystów. O  znaczeniu ryczyńskeigo grodu , w magazynie turystycznym „Obieżyświat” ,dowiemy się od dr Magdaleny Przysiężnej -Pizarskiej , dyrektora do spraw nauki , współpracy z zagranicą i promocji w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego. Skoro wiosenna pora sprzyja pieszym wędrówkom – zapraszamy  nad Śródlesie II, obok Elektrowni Opole. Tym razem  – za sprawą naszej radiowej wyobraźni – wypatrywać będziemy ……żaby. Dlaczego?   Wyjaśni  Jan Łukasiewicz, instruktor ochrony przyrody w PTTK o.Opole. Słuchajcie audycji  w radio  Opole 30 marca o godz 8.20. 
Przy okazji przypomnij sobie wiadomosci o płazach 🙂

Categories: audycja, wycieczka, Łukasiewicz | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: