Komunikat wycieczkowy: nie jedziemy do Brukseli


...ale mamy  inną interesującą propozycję!

Koleżanki i Koledzy!
Z powodu utrzymującego się wysokiego stopnia zagrożenia w Belgii, postanowiliśmy odwołać wycieczkę do Brukseli, planowaną w dniach od 8 do 14 sierpnia 2016r.
Robimy to z ogromną przykrością.
Zapraszamy Was na imprezę, którą w zamian organizujemy, w dniach od 7 do 13 sierpnia.
Przedstawiamy wstępny program wycieczki, za parę dni podamy szczegóły.

Góry, skały i przyroda Czech 7 – 13.08.2016

Zapraszamy na spotkanie z Czechami, jakich z pewnością Państwo nie znacie. Przemierzymy północne Czechy wzdłuż całej ich granicy z Niemcami. Nie będziemy oglądać światowej klasy zabytków, ale skoncentrujemy się na poznawaniu parków narodowych, rezerwatów przyrody, uzdrowisk. Będziemy w wielu miejscach, do których da się dotrzeć …. tylko na własnych nogach.

Program:
1 dzień – wyjazd z Opola, przejazd do Frydlantu, zwiedzanie zamku, przejazd w okolice Decina, zwiedzanie rezerwatu Panska Skala
2 dzień – wycieczka piesza w Czeskiej Szwajcarii, w Jetrzychowickie Skały (ok. 6 godz.). po południu spacer po Decinie.
3 dzień – wycieczka piesza do Prawczyckiej Bramy ( największego mostu skalnego w Czechach – ok. 3 godz. ), zejście do Mezni Louka, spływ łodziami po rzece Kamienica ( 2 odcinki – Cicha i Dzika Kamienica – ok. 3 godz. wraz z dojściem ), wieczorem spacer po Hrensku.
4 dzień – wycieczka do niemiekiej części Czesko-Saskiej Szwajcarii: skalny most Bastei, twierdza Konigstein, przejście szlakiem pieszym wzdłuż Laby w okolicy Lilienstein. Przejazd na nocleg w okolicy Karlowych Warów.
5 dzień – wycieczka do Franciszkowych Łaźni – spokojnego, pełnego zieleni kurortu. Do celów leczniczych wykorzystuje sie 24 źródła o różnym składzie chemicznym. Przejazd do miejscowości Soos, gdzie znajduje się obszar torfowisk i minigejzerów ( przejście trasą przyrodniczą ). W drodze powrotnej krótki spacer po zabytkowym centrum Chebu, powrót na nocleg.
6 dzień – zwiedzanie uzdrowiska Karlove Vary: kolumnady z ujęciami leczniczych gorących źródeł, cerkiew św. Piotra i Pawła, kościół św. Marii Magdaleny, wieża widokowa Diana. Po południu przejazd do Marianskich Łaźni – spacer po kurorcie: dom Szopena, cerkiew św. Włodzimierza, główna kolumnada, Śpiewająca Fontanna,
7 dzień – przejazd do Drezna – zwiedzanie centrum miasta, przejazd do kraju, powrót w późnych godzinach.

Z turystycznym pozdrowieniem

Jacek Michalski

 

Categories: Bez kategorii, wycieczka | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Komunikat wycieczkowy: nie jedziemy do Brukseli

  1. oriolus

    @ Grażko, kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Zebrała się pełna grupa wyjazdowa i rzeczywiście szkoda. Ale bezpieczeństwo przede wszystkim. Poza tym do końca kwietnia musielibyśmy opłacić noclegi, a takiego ryzyka finansowego w zaistniałej sytuacji ponieść nie możemy, bo w razie „W”, nikt nam pieniędzy nie zwróci. Zapraszamy na piękną wycieczkę po Czechach i Niemczech.

  2. Grażka

    eej tam, trzeba było jechać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

<span>%d</span> blogerów lubi to: