Obieżyświat podróżniczy i przyrodniczy


 

Jak zwykle pani Basia Tyslik przygotowała na weekend nowe audycje w radio Opole

03.12 godz.08:20

Wnuk słynnego pisarza i podróżnika, Arkadego Fiedlera Arkady Paweł Fiedler dowiódł, że „ maluchem” można podróżować także po Afryce ! Relację z jego 3. miesięcznej wyprawy „PoDrodze Afryka” będziemy mieli okazję wysłuchać  w Opolu, dziś,  o godz.20:30 , w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, w ramach – trwającego jeszcze do niedzieli –  Festiwalu Czas Podróżników.

   Spotkania z podróżnikami organizują także brzeżanie. Z inicjatywy Jana Janoty, w okresie jesienno- zimowym działa tam już od 11.lat , „Kafejka pod globusem”. Spotkania odbywają się w brzeskiej „Ambrozji” , w każdą środę. W najbliższą – Marian Stachuła, za sprawą swojej barwnej opowieści i zdjęć, oprowadzi m.in.  po Szczecinie, Cedyni i Poczdamie. Z kolei 14 grudnia, Jacek Zajączkowski ,mówił będzie o mniej znanym Dolnym Śląsku. M.in. o Bolesławcu. Natomiast dr Tadeusz Jurek, 21 grudnia, o swoich wojażach do Chorwacji, Czarnogóry i Bośni. Również ciekawe będzie spotkanie zaplanowane na 28 grudnia; „PYRO-Landia, czyli Poznań inaczej ”. O  tajemnicach Poznania opowie Jan Janota. Natomiast już teraz,  w magazynie turystycznym „Obieżyświat ”Jan Janota, brzeski krajoznawca, wyjaśni m.in. dlaczego w Wiedniu warto odwiedzić … spalarnię śmieci.

04.12 godz.08:20

Za sprawą radiowych  wypraw z Janem Łukasiewiczem, instruktorem ochrony przyrody, mamy możliwość nie tylko poznania ciekawych miejsc, ale również przyrodniczych ciekawostek. Dziś, wędrując leśnymi duktami wokół Elektrowni Opole  więcej dowiemy się  o galasówce .

Reklamy
Categories: audycja | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: