Obieżyświat pielgrzymkowy


Pani Basia Tyslik, niestrudzona propagatorka turystyki w radio Opole. zaprasza 31.03 o godz 06:10 do słuchania audycji Obieżyświat 

Różnorodność zabytków architektury sakralnej sprawiła, że w Polsce powstaje coraz więcej szlaków religijnych, zwanych też pątniczymi, które – oprócz miejsc kultu  – promują również miejscowości, zachęcając tym samym do ich odwiedzenia nie tylko pielgrzymów. Na Opolszczyźnie jest to np. szlak drewnianego budownictwa sakralnego, brzeski szlak średniowiecznych polichromii, kapliczkowy szlak gminy Chrząstowice, czy kalwaria w Górze Św. Anny  i opolski szlak cysterski.

Ostatnio na międzynarodowych targach w Brnie, zaprezentowano nowy projekt pod nazwą Turystyka Sakralna, promujący zabytki sakralne diecezji opolskiej i diecezji ostrawsko – opawskiej, również zachęcający do odwiedzenia na pograniczu polsko – czeskim, ciekawych miejsc  pod względem turystycznym .

O genezie powstania projektu Turystyka Sakralna, a także jego celach i już częściowo zrealizowanych zadaniach opowiedzą; Agnieszka Węsiora z Biura Koordynacji Projektów Diecezji Opolskiej, współtwórczyni gry „Pielgrzym ”, Karolina Fromont,tę grę  testująca   oraz Karol  Fromont, koordynator projektu Turystyka Sakralna w Diecezji Opolskiej.

Reklamy
Categories: Bez kategorii | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: