Zwiedź wystawy z oprowadzaniem kuratorskim Joanny FilipczykW ostatnią sobotę roku – 29 grudnia – zapraszam na dwa oprowadzania, po dwóch różnych wystawach, w dwóch różnych miejscach:

PIERWSZE o godz.12:00 „Świat z ulicy Poprzecznej. Ruta Molin i Adolf Panitz – szkic do podwójnego portretu”w głównym budynku muzeum, wejście od Muzealnej
Wystawa „Świat z ulicy Poprzecznej” pomyślana została nie jako wyczerpująca monografia dwojga artystów, ale jako impresja, której zadaniem jest przede wszystkim jak najwierniejsze oddanie  fenomenu związku osobistego i artystycznego Ruty Molin i Adolfa Panitza oraz stworzonego wspólnie przez nich miejsca  – domu-pracowni przy ulicy Poprzecznej w Opolu-Kolonii Gosławickiej.


DRUGIE o godz. 15.00
„Jak Cybis?Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Romana Dziadkiewicza, Bartosza Kokosińskiego, Roberta Maciejuka”wGalerii Muzeum Śląska Opolskiego,ul. Ozimska 10,wstęp wolny
Wystawa prezentuje prace współcześnie działających polskich artystów bezpośrednio odnoszące się do konkretnych obrazów Jana Cybisa. Zostały one skonfrontowane z oryginalnymi obrazami Cybisa, które były punktem wyjścia. W ten sposób na wystawie, w sąsiedztwie obrazów Jana Cybisa, znalazły się wypowiedzi trzech współcześnie działających polskich artystów urodzonych w kolejnych dekadach: Roberta Maciejuka (1965), Romana Dziadkiewicza (1972) i Bartosza Kokosińskiego (1984).
Każdy z artystów powodowany był innym impulsem, wszyscy jednak sięgnęli do dziedzictwa wybitnego  malarza kolorysty. 
//każde z oprowadzań będzie trwało około 1-1,5 godziny, przybywajcie wstęp oczywiście wolny.
Categories: Bez kategorii | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: