Obieżyświat wielkanocny


11.04 o godz 06:10 Obieżyświat zaprasza do muzeum.

Wprawdzie obecnie muzea również są zamknięte dla turystów jednak o wystawach, które określa się mianem wielkich – nawet w przypadku gdy nie jest możliwe ich zwiedzanie – należy o nich mówić, tym bardziej iż są czynione starania by przedłużyć czas ich ekspozycji.

Na listę wielkich muzealnych wydarzeń została wpisana wystawa prac jednego z najsłynniejszych artystów okresu baroku, zwanego śląskim Rembrandtem – Michaela Willmanna, prezentowana w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

W magazynie Obieżyświat o wrocławskiej wystawie, a także o twórczości i życiu Michaela Willmanna, opowie krajoznawca i przewodnik turystyczny, historyk z wykształcenia, a z pasji bibliofil, Roman Pałasiewicz z Opola.

Po emisji audycji, jej dźwiękowy zapis, wzbogacony zdjęciami autorstwa Romana Pałasiewicza,  zostanie zamieszczony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Categories: Bez kategorii | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: