Wycieczka do Wojsławic


Agencja Jacka Michalskiego Turystyka i Góry zaprasza na wycieczkę do arboretum w Wojsławicach w pięknym czasie kwitnienia rododendronów, w dniu 28 maja 2020r.

Opis wycieczki:

Wiosna w ogrodach  28.05.2020

9.00  wyjazd z Opola. zbiórka na parkingu 10 minut wcześniej za sklepem Emma ( skrzyżowanie ulicy 1 Maja i Dubois ).

10.45 przyjazd do Wojsławic, położonych 50 km na południe od Wrocławia i 2 km, na wschód od historycznej Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich. Administracyjnie należą do gminy Niemcza, powiatu dzierżoniowskiego, województwa dolnośląskiego. Na północnych stokach Wzgórz Dębowych na wysokości 213−320 m n.p.m. jest położone Arboretum.

Wieś znana jest wszystkim miłośnikom przyrody z powodu znajdującego się tutaj arboretum dendrologicznego. Zgromadzono tu półtora tysiąca drzew i krzewów, w tym około 500 gatunków i odmian różaneczników i azalii, które wraz z innymi roślinami z rodziny wrzosowatych stanowią kolekcję wzorcową arboretum. Największy najazd turystów przeżywa każdego roku w maju i czerwcu, gdy kwitną różaneczniki.

Powierzchnię Arboretum systematycznie powiększano − w 1990 r. przyłączono 5 hetarów nowych gruntów, w 2005 r. wynosiła już 62 hektary. Nadal rekonstruuje się stawy i cieki wodne, zakłada systemy nawadniające, wytycza nowe alejki, a przede wszystkim sadzi wiele roślin, dzięki czemu ich liczba zwiększyła się w ostatnich latach wielokrotnie. Wszystkie okazy roślin posiadają szczegółową dokumentację, etykiety informacyjne, a unikaty specjalne tablice opisowe. Arboretum nadal służy nauce oraz tysiącom gości, których przyciąga tu bujna przyroda i  największe w Polsce kolekcje: Narodowa Kolekcja Historycznych Odmian Różaneczników (Rhododendron) Rasy Łużyckiej, bukszpanów (Buxus) i największa w Europie kolekcja liliowców (Hemerocallis).  

15.30 – 16.00 Wyjazd do Opola. Powrót około 17.30

Cena: 60 zł

W cenie: przejazd autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW ( 10000 zł )

Dodatkowo we własnym zakresie: wstęp do Arboretum: 10 zł – osoby 65+ oraz 15 zł – pozostałe osoby.

Warunki uczestnictwa !!!

W autokarze może jechać maksymalnie 27 osób.

Zapisy będę robił telefonicznie i mailowo. Do ubezpieczenia potrzebuję tylko imię, nazwisko i datę urodzenia. Na razie przyjmuję wstępne zgłoszenia.

Ostateczną decyzję dotyczącą wyjazdu podejmę do 22.05 po konsultacji z Sanepidem w Opolu.

Wpłaty za wyjazd będę przyjmował przelewem na konto a tylko w ostateczności w autokarze. W tym przypadku bardzo proszę o odliczona kwotę.

W autokarze zajmujemy co drugie miejsce – miejsca będą wyznaczone.

Podczas przejazdu w autokarze obowiązują maseczki zakrywające usta i nos ( nie dotyczy dzieci do lat 4 i osób mających problemy z oddychaniem ).

Spacer po ogrodzie indywidualny. Podczas spaceru zachowujemy odstęp 2 m od drugiej osoby ( nie dotyczy rodzin ). Podczas pobytu w ogrodzie obowiązują maseczki i rękawiczki.

Proszę o zapoznanie się z aneksem do regulaminu zwiedzania Arboretum od 15.05.2020 r.   http://arboretumwojslawice.pl/wp-content/uploads/2013/02/Aneks-do-regulaminu.pdf

Na miejscu będą czynne toalety oraz kawiarnia, natomiast inne obiekty są zamknięte ( jest to stan przepisów na 15.05.2020 ).


Kontakt z AT Turystyka i Góry

Zadzwoń do nas:

tel.: (077) 454 25 07

kom.: 502 251 058

Categories: Bez kategorii | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: