2017-10-03 Drugi Rejs po Odrze

 

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Święto zostało ustanowione w 1979 roku przez należącą do ONZ Światową Organizację Turystyki (UNWTO). W tym roku w obchodach bierze udział 158 państw członkowskich.
Tematem przewodnim pierwszych obchodów był wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia. W 2017 r.

„Zrównoważona turystyka dla rozwoju”.

Święto to również stwarza okazję do podsumowania roku działań w turystyce, wymiany doświadczeń, podzielenia się poglądami, a także spotkania w gronie bliskich przyjaciół.

 

Obchodząc Światowy Dzień Turystyki, niezależnie od miejsca podróży, pamiętajmy o poszanowaniu przyrody, szanowaniu kultury i szacunku dla swoich gospodarzy.
Oficjalne uroczystości Światowego Dnia Turystyki odbędą się w Katarze.
W Polsce krajowe obchody Światowego Dnia Turystyki odbyły się 21 września w Cieszynie.

 

Zrównoważona i zdrowa turystyka może odbywać się tylko w czystym środowisku. Nasz oddział PTTK ORSO przystąpił do Koalicji  dla Czystego Powietrza.  26 września sejmik województwa opolskiego przyjął w głosowaniu uchwałę antysmogową. Bardzo nas to cieszy. Już od 1 listopada w naszym województwie nie będzie można palić w piecach mułem i flotokoncentratami, ani mokrym drewnem. To ważny krok w ochronie powietrza. Rejs po Odrze stał się okazją do świętowana uchwalenia tych przepisów.

Rejs był przewidziany na dzień 26 października ale wysoki stan wód rzeki spowodował jego przełożenie.

My – członkowie i sympatycy OKP „BOLKO” i KT PTTK Nr 88 „TRAMP” obchodziliśmy nasze święta  3 października 2017 r – Rejs po Odrze zyskał miano „antysmogowego”.  Zebranych przywitała kol. Krystyna Słodczyk. zapraszając do miłej zabawy przy śpiewie i muzyce zespołu szantowego. Zwróciła także uwagę na zagadnienia związane z walką o czyste powietrze w Opolu, i  ustawą antysmogową dla Opola.  O Światowym Dniu Turystyki opowiedział prezes Andrzej Kubiczek. Bufet, a w nim same pyszności, przygotowała Helenka Kubiczek.

Grał, śpiewał i bawił zespół szantowy MA-PA-JA.
Tak więc Światowy Dzień Turystyki minął intensywnie, twórczo i wesoło.
Zapraszamy do Kubiczkowej galerii

Statek Opolanin w kanale śluzowym

Blog na WordPress.com.

<span>%d</span> blogerów lubi to: