2015-12-05 Mikołajki jak z bajki

 

Pokój-035

Miejscowość Pokój  przeżyła prawdziwą inwazję Mikołajów.  Padł tam rekord Guinessa w dziedzinie umikołajowienia terytorium, czyli osiągnięto największa liczbę Mikołajów na 1 m2 powierzchni.

W Pokoju, w spokoju, Mikołaje i Mikołajki zwiedzali  wystawę  pt „Kobiety rodu Württembergów”pod przewodnictwem Elzbiety Gosławskiej z Lokalnej Grupy Działania, a potem udały się do kościoła ewangelickiego, gdzie były miło przyjęte przez pastora.  Następnie Mikołaje kontemplowały  zabytkowy ewangelicki cmentarz, po czym po,maszerowały przez wieś, ku uciesze okolicznej ludności, do  tutejszych parków. W parku pojawiły się też renifery. Zdaniem  tubylców są to bardzo rzadko występujące zwierzęta w okolicznych lasach . Mikołaje spenetrowały 2 parki angielskie i 1 francuski. Były zauroczone  romantyczna atmosfera parków, na którą niewątpliwie wpływa małą architektura, którą jeszcze czas i ludzie nie zdążyli zniszczyć do końca.

Syci  wrażeń przyrodniczych Mikołaje z Mikołajkami  odjechali w kierunku Dąbrówki Dolnej i w zaprzyjaźnionym gospodarstwie ekologicznym spożyły  zdrowy obiadek. W plenerze farmy Buffalo Ranch odbyły się konkursy, zabawy i śpiewy przy ciepełku z ogniska.  Trwałyby   długo, lecz niestety  „tempus fugit”.

Główny konkurs  dotyczył najbardziej niepotrzebnego przedmiotu, który Mikołaje wzięli ze sobą na wycieczkę. Godne odnotowania jest zwycięstwo  Krystyny Mikołajki  Sonsali z Osowca w tych bardzo ciężkich zawodach. Konkurencja była duża, a o pierwsze miejsce walczyli: numer czasopisma Działkowiec, piłka antystresowa, miarka do mierzenia długości i książka. Laureatka konkursu, , otrzymała 13 tysięcy złotych nagrody za dźwiganie  na trasie poradnika pt „Długa noc poślubna”. Teraz musi tylko zlepić kawałki pociętych i zlepionych w brykiet banknotów, by w pełni cieszyć się zasłużoną nagrodą. Natomiast nikt nie odjechał kolejna nagrodą, którą był najnowszy model BMW. Niestety, żaden Mikołaj, ani Mikołajka, nie potrafili wymienić z pamięci wszystkich  Württembergów, mimo wcześniejszych starań edukacyjnych pani Eli.

brykiet

Mikołaje muszą dotrzeć do wszystkich grzecznych dzieci dnia następnego. Po nabraniu sił  na rajdzie zorganizowanym przez OKP Bolko i KT nr88 Tramp, Mikołaje udali się do ciężkiej dorocznej pracy, a Mikołajki na zasłużony odpoczynek. Pocieszające jest to , ze  ich robota trwa tylko 1 dzień, a -jak obiecuje partia rządząca- dostaną niebawem po 500zł na każde dziecko. Zatem w przyszłym roku prezenty będą „na bogato” i Was już teraz na Mikołaja 2016 zapraszamy!

Tak się bawi, tak się bawi Mi-ko-łaj!

Jurek Piechota ma aparat ze złota, zobaczcie moi złoci, jak on nim foci >  klikaj w zdjęcie

Pokój-043

Zestaw zdjęć  bogaty, Bednarskiej Agaty> klikaj w obrazek

DSCF1294

A tu wisi album Krysi> klik w zdjęcie!

kolaż

A kto z Was woli obrazki Karoli?  >

Karola

 

 

Blog na WordPress.com.

<span>%d</span> blogerów lubi to: