Jubileusz parku Bolko

Dnia  10 czerwca 2014 roku Komisji Ochrony Przyrody i Zabytków przy Oddziale  PTTK w Opolu. przeprowadzono dla mieszkańców miasta Opola i okolic,  kolejną wycieczka przyrodniczą . O historii i architekturze przyrody Wyspy Bolko opowiadała dr Krystyna Słodczyk – Przewodnicząca Komisji, a o drzewach i ptakach Wyspy opowiadał Jan Łukasiewicz – Instruktor Ochrony Przyrody. Przed rozpoczęciem zwiedzania wzniesiono uroczyście, z okazji 101 rocznicy  utworzenia Wyspy, toast – szampanem bezalkoholowym. Były też pyszne ciastka.  A wszystko to uczestnicy zawdzięczali sponsorowi, którym była koleżanka Ewa Tomaszczyk, przewodnik PTTK. Na rozpoczęciu imprezy było 39 osób, a do końca dotrwały 32 osoby. Zgodnie z tegorocznym hasłem PTTK „Turystyka łączy pokolenia” – wśród uczestników były osoby dorosłe oraz dzieci chodzące oraz w wózku. Spacerując po alejkach wśród drzew w miejsce miastowego skwaru i duchoty odczuwano przyjemny chłodek. Bardzo ciekawy spacer po Wyspie (w opinii ich uczestników) zakończono przy Dębie Piastowskim. Chłodnymi napojami można było się uraczyć w pobliskiej kawiarence „Laba”.Jak przystało na miłośników przyrody opolskiej nie obyło się bez apelu o ochronę Wyspy Bolko przed poprowadzeniem obwodnicy drogowej oraz zachęty do głosowania na Topolę z Opola  w konkursie „Drzewo Roku 2014”.  Przebieg imprezy oraz indywidualne wypowiedzi były rejestrowane (na magnetofonie) przez redaktora Radia Opola,  panią Barbarę Tyslik.  Nadzór organizacyjno – techniczny i fotograficzny sprawował Bronisław Adamski.

P.S.Impreza odbywała się pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia”. Można dodać, że przyroda też.

tekst  i zdjęcia:  Bronisław Adamski

Fotografie  autorstwa Jurka Piechoty:

Zdjęcia Krystyny Witkowskiej :

Sylwia Jasek zaprasza do obejrzenia  galerii na Facebooku

„101 lat Parku Wyspa Bolsko z opolskim PTTK”

4 Komentarze

4 thoughts on “Jubileusz parku Bolko

  1. Sylwia Jasek

    było super, podeślemy też nasze zdjęcia 🙂

    • oriolus

      Nie mozemy się doczekać 🙂 Innych też zachęcamy do dzielenia się swoim dorobkiem fotograficznym. Przy okazji prosimy, aby autorzy najlepiej robili galerie np na: Picassa, na facebooku itp i przesyłali nam linki do nich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

<span>%d</span> blogerów lubi to: