Krasiejów 15 sierpnia 2014

Ileż atrakcji można mieć za parę złotych! Zwłaszcza, jeśli do Staniszczy Małych nie można dojechać koleją-bo jest w remoncie. Wprawdzie  działa komunikacja zastępcza, czyli  autobus ale… Można wyczekiwać go na przystanku PKS (z biletem PKP), można w końcu stać koło tego autobusu i nie wiedzieć, że to właśnie  jest ten właściwy środek lokomocji. Tak też wydarzyło się naszej grupie. Ale  gdy już w końcu zasiedliśmy  w „środku zastępczym” to powolna i długa, przebiegająca  dziwnymi drogami podróż, bardzo nam się spodobała jako  przykład  podróżowania  stylem „slow life”.

W Staniszczach Małych wkroczyliśmy na  biało -czarną ścieżkę dydaktyczną, prowadząca  w kierunku Krasiejowa. Okolica okazała się piękna, a droga wiodła  najpierw asfaltem obok podmokłych łąk, potem lasem przez  wydmę piaszczystą, potem obok stawu Szczyrkowisko przez las sosnowy z domieszką brzozy i dębów.

Głośne głosy z oddali  uświadomiły nam, ze JuraPark już blisko. Zdumieliśmy się bardzo.  Spodziewaliśmy, że ludzie będą zajęci  uroczystościami kościelnymi, a powitał nas  olbrzymi tłum, ścisk i tłok. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Prehistorii Człowieka. Polecamy ekspozycję, która korzysta z multimedialnych środków. jest tam i lot promem kosmicznym i poruszanie się w czasie. Szczegółów nie zdradzamy, żeby nie psuć Wam zabawy. Muzeum zwiedzić warto!

Park dinozaurów pozostaje niezmienny od paru lat, no-może za wyjątkiem nowych, trójwymiarowych tablic. Nie mniej, uczy i bawi wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Moda na dinozaury  nie przemija.

IMG_5847

W sumie był to miły dzień i  fajna wycieczka. Bo-zgodnie z sentencją- choć nie można zatrzymać dnia, to można go nie stracić.

Zdjęcia Marysi  Danuty Zdybel

 W obiektywie  Iwony Maciejewskiej

Pozdrawia Was załoga kosmicznego  promu Septima 

…czyli   Kapitan Planeta

IMG_5825

…i Atomówki:

fot. I.Maciejewska

 

Czekamy na  fotografie od uczestników wycieczki 🙂 .

A Ciebie zapraszamy tu ponownie za paręnaście godzin.

 

1 komentarz

One thought on “Krasiejów 15 sierpnia 2014

  1. rolando2

    Musiała być fajowa zabawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

<span>%d</span> blogerów lubi to: