Turystyczna rodzinka

Drogie Turystyczne Rodzinki!

turystyka laczyJuż po raz kolejny Zarząd Główny PTTK organizuje Ogólnopolski Konkurs pt.Turystyczna Rodzinka. Celem konkursu jest promowanie spędzania przez rodziny  czasu wolnego w sposób aktywny, poznawanie nowych form turystyki , kształtowanie u dzieci i młodzieży nawyków prozdrowotnych oraz proekologicznych.

Rok 2014 przebiegał pod hasłem „Turystyka łączy pokolenia”, dlatego mile widziane są rodziny wielopokoleniowe. To hasło jest aktualne zawsze!

Nasza Rodzinka uczestniczy w Konkursie po raz drugi. W zeszłym roku byliśmy jedyną Turystyczną Rodziną z Opola, w tym roku jest nas na szczęście już więcej. Chcemy jednak zachęcić pozostałych turystów i ich rodziny do zaangażowania się w to przedsięwzięcie.

Wojciech Cejrowski w jednym z wywiadów powiedział kiedyś: „Marek Kamiński idzie na tych swoich nartach do bieguna, bo coś go tam ciągnie. Mnie ciągnie do dzikich plemion, tam gdzie biały człowiek jeszcze nie postawił stopy, albo był tam 80 lat temu. Dla alpinistów wyzwaniem jest zdobycie K–2 zimą, dla mnie podróż w głąb dżungli i wkupienie się w łaski dzikiego plemienia, które do obcych strzela z dmuchawki”.

 A nas ciągnie wszędzie tam gdzie możemy pobyć razem. Nie mamy odwagi

i doświadczenia by chodzić po wysokich górach, nie mamy wystarczającej kondycji, by pokonywać dalekie szlaki, niekoniecznie musimy jeździć do ciepłych krajów, by zobaczyć piramidy, ale jest tyle pięknych miejsc niedaleko nas,  które warto zobaczyć,tyle ciekawych zakątków w Polsce i naszej okolicy.…Naszą motywacją jest…..CZAS SPĘDZONY RAZEM.

Mottem do naszych rodzinnych wycieczek stały się słowa Marka Twaina, który stwierdził: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”. Dlatego radość daje nam sama podróż, wyjście poza dom, wspólne rozmowy, poznawanie przyrody, zabawa, a nie koniecznie cel podróży. (Z „Dzienniczka wypraw” 2013)

Jednym z wymogów jest prowadzenie Dzienniczka Wypraw, w którym opisywane są zwiedzane miejsca.

I to właśnie dla naszej 4- letniej córki Hani postanowiliśmy prowadzić  ten Dzienniczek ….żeby mogła kiedyś obejrzeć, gdzie za dziecka jeździła. Było to rok temu.
To udział w konkursie zmobilizował nas, aby wszystko opisać.

Wszystkie rodziny uczestniczące w konkursie w 2013 roku  otrzymały odznakę Turystyczna Rodzinka, a także materiały krajoznawcze. Dla najaktywniejszych rodzin były również nagrody w postaci bezpłatnych pobytów w obiektach PTTK.

 Czego nauczyło nas dotychczasowe podróżowanie? Przede wszystkim pokory i zrozumienia innych oraz dystansu do tego na co nie mamy wpływu. Nasze plany i trasy niejednokrotnie ze względu na małą Hanulę, nieoczekiwaną zmianę pogody, nasze samopoczucie……. musieliśmy modyfikować; tolerancji dla własnych upodobań – każdy wyjazd planujemy tak,  aby każdy z nas był z niego zadowolony; wyrozumiałości dla swoich słabości;  dyscypliny, odpowiedzialności jeden za drugiego.

Serdecznie zachęcamy Was do dołączenia do grona Turystycznych Rodzinek!

Sylwia, Krzysztof i Hania Jasek z Opola

Turystyczne rodzinki z Opola i okolic. Dołaczajcie do nas na stronę: https://www.facebook.com/groups/331130560417141/?fref=ts

 

 

PS1. W roku 2015 Turystyczna Rodzinka również startuje na szlak. Wszystkie rodzinki zapraszamy  po szczegóły na stronę .  Zgłoszenia przyjmuje się do 30 lipca 2015 r. Zostańcie Turystyczną Rodzinką.

PS. PTTK organizuje w 2014 roku również inne konkursy:

Konkurs Plastyczny „Rodzinna przygoda na szlaku”

– Konkurs Plastyczny „Rodzinna przygoda na szlaku”

– Gmina Przyjazna Rowerzystom.

Więcej szczegółów na: http://www.rodzina.pttk.pl/node/287

Jaskowie

 Sylwia, Hania i Krzysztof Jaskowie czyli opolska turystyczna rodzinka (na tle pałacu w Mosznej)

DSC01490

 Dzielna Hania Jasek z opolskiej turystycznej rodzinki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Komentarze

2 thoughts on “Turystyczna rodzinka

  1. Sylwia Jasek

    Uwaga! Termin nadsyłania zgłoszeń przedłużony do 30 lipca!

  2. Bardzo ładnie napisane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

<span>%d</span> blogerów lubi to: